WDP Istanbul
İsmet Himmet Kimdir?

İsmet Himmet Kimdir?

Çin’in ilk “bir yabancı tarafından yönetilen” dövüş akademisini açtı.
Akademi, 2011-2018 yılları arasında yüzlerce öğrenci ve dünya çapında yirmiden fazla eğitmen yetiştirdi.

İsmet Himmet Kimdir?

1977 yılında Güney Almanya’da doğdu. Amcalarından ilham alarak dövüş sanatlarına genç yaşta başladı.

1985 yılında düzenli öz savunma amacıyla Karate çalışmaya başladı ve ailesi ile 1989 yılında Berlin’e taşınana kadar bu eğitimini devam ettirdi.

İsmet Himmet 1999 yılına kadar dövüş sanatları eğitimini devam ettirdi. Temelde 3 farklı stil çalıştı. Çin Kung Fu’su, Amerikan K-Boks’u ve Kore Tae Kwon Do’su.

1999 yılında İsmet Himmet Kung Fu eğitmenliği sertifikasını aldı. Ondan sonra 2000 – 2005 yılları arasında bu sanatın ana yurdu olan Çin’e, dövüş sanatları bilgisini derinleştirmek için yolculuk etti.

Anayurt Çin’de geçirdiği eğitim süreci sırasında çeşitli değişik sanatları – Geleneksel ve Modern sanatları – tanınmış ustalar ve hocalar ile çalıştı, eğitimini ilerletmek için tapınakları, manastırları, kaleleri ve ayrıca spor üniversiteleri ile spor okullarını ziyaret etti.

Bu eğitim enstitülerinden en ünlüsü: Pekin Şi Ça Hai Spor Okulu (Olimpik sporcular, Vu Şu şampiyonları ve Çin Sanda Takımı’nın okulu. Bu okuldan çıkan sayısız şampiyon arasında ünlü Aksiyon filmi yıldızı ve oyuncu JET Lİ’de yer almakta.)

Ancak esas eğitimini ve Çin İçsel Dövüş ve Performans Sanatları için temelini Hubei bölgesinin Wudang dağında geçirdiği uzun süreli çalışmasında edindi.

İsmet Himmet 2006 yılında WUDANG DEUSTCHLAND ismi ile Almanya Berlin’de ilk tam zamanlı dövüş sanatları akademisini kurdu. Okul dünya çapında performansçı ve eğitmenleri bir araya getirdi ve hâlen dünyanın dört bir yanından öğretmenler yetiştirmekte.

2011 yılında İsmet Himmet Çin’in ilk “bir yabancı tarafından yönetilen” dövüş akademisini açtı. Akademi 2011-2018 yılları arasında yüzlerce öğrenciyi ve dünya çapında yirmiden fazla eğitmeni yetiştirdi.

İsmet Himmet 30 yıldan fazla dövüş sanatları tecrübesine sahip.

  • Düzenli olarak Çin Halk Cumhuriyeti polis kuvvetlerine ders vermektedir.
  • Yedi sefer ard arda Almanya Tai Chi şampiyonudur.
  • Geleneksel Wudang Kılıç Stili (performans) Avrupa şampiyonudur.
  • Yirmiden fazla ülkede eğitim vermiştir.
  • ‘Ismet Himmets – Chinese Boxing’ sisteminin kurucusudur.
Daha fazla bilgi için;

https://ismet-himmet-style.com

https://shizaam.one