Bedenini Dinle

26 Mayıs, 2022
16:00
Ekincik Koyu

Düzenleyen

WDP İstanbul

Yol Tarifi

Etkinlik Hakkında

Zeytin ve çam ağaçları arasında, kum, güneş ve denizle şifalı titreşimleri buluşturuyoruz. Yeterince kulak verirsek, doğanın ve bedenimizin her parçasından ayrı bir ses ve tını geldiğini fark ederiz. Kemiğin içindeki akışkan maddeden, organlara ve hatta tenimize kadar her unsurun kendine has bir titreşimi, tınısı ve şarkısı vardır. Bones For Life® çalışmalarında, iç gözümüzü ve kulağımızı keskinleştirip hassaslaştırmak için mükemmel bir biçimde dizayn edilmiş araçlar kullanılır. Aynı mekanizma ile Tai Chi’de yin ve yang enerjinin bedende dengelenmesi deneyimlenir. Bendir ile ritmin içindeki elementleri ve sesimizi keşfedeceğiz. Doğru hizalanmış ve dengelenmiş bir bedenin uyumuyla kendi bedenimizin ve doğanın şarkısını dinlemek için bir araya geleceğiz.

Kampın İçeriği

Bones For Life® 

“Bedenin fonksiyonu, yerçekimi kuvvetini ortadan kaldırıp hareketi mümkün kılmaktır.”  Moshe Feldenkrais

 

Movement Intelligence Method®’unun bir parçası olan BFL®, Moshe Feldenkrais’ın öğrencisi, Ruthy Alon tarafından, aynı prensipler kullanılarak geliştirilmiş 90 proseslik bir hareket çalışmasıdır. 

Bones For Life® derslerinde, iskeletin hizalanarak kemik ve omurların yerli yerine oturmasıyla kendi ağırlığını güvenli bir şekilde taşıyan, yerçekimiyle uyumlu bir bedene ulaşılır. Derin, yavaş ve bol tekrarlı hareket adımları aracılığıyla artan beden farkındalığı bütün disiplinlerde anahtar olacak sağlam bir altyapı oluşturur. 

 

Bendir ve Ses 

Bendir binlerce yıldır kişinin kendi varoluşundaki ilahi kudreti keşfetmesi için kullanılan ahşap daire kasnak ve bu kasnağa gerilen deriden ibaret ilksel bir enstrümandır. Bendir ve sesiniz ile şarkılara, ilahilere eşlik etmek kalbinizi titreştiriyor ise bu çağrı sizin için demektir. Bendir ile olan ilişkimizi geliştirirken bedenimizle ve sesimizle bağ kurup; çember içinde kalbin ritmi ile bir olmayı deneyimleyeceğiz. Geleneksel usulleri ve vuruş tekniklerini uygulayarak aynı zamanda birbirimizden şarkılar öğreneceğiz.

Bendirlerimiz ve sesimiz ile parlamayı öğrenip, bunları ilahi aşka araç olarak kullanmayı deneyimleyeceğiz. Toprak ananın rahminde niyetlerimizle/dualarımızla bir çember kuracağız. Hayat yolculuğumuza bu bendir çemberinde, nefesimiz ve ritmimiz ile yakıt olacağız.

Bendir konusunda hiçbir bilginiz olması gerekmiyor. 

Bendir ihtiyacınız var ise size yapabilmemiz için ön sipariş için hi@oceanin.me 

Tai chi

 ‘’Tai Chi yin ve yang’ın enerji bedende somutlaşmış halidir. ‘’

  Tai Chi, içsel savaş sanatları, geleneksel Çin tıbbı ve felsefe dahil olmak üzere birçok Asya geleneğine dayanan bir zihin-beden egzersizidir. Tai Chi eğitimi, yavaş, kasıtlı hareketleri nefes alma ve bilişsel becerilerle (örneğin, dikkat ve imgeleme) bütünleştirir. Fiziksel bedeni ve zihni güçlendirmeyi, rahatlatmayı ve bütünleştirmeyi, Qi’nin doğal akışını geliştirmeyi, sağlığı, kişisel gelişimi ve kendini savunmayı iyileştirmeyi amaçlar.

Konaklama : Circles Fethiye – Ekincik Koyu

Ekincik, Muğla’nın Köyceğiz ilçesi sınırları içinde Köyceğiz gölünün batısında Marmaris ile Köyceğiz arasında kalmış eşsiz güzellikte bir koy ve yerleşim yeridir. Denizinin temizliği, pembe kumu, zeytin ağaçları ve muhteşem doğası ile görülmeye değer bir koydur.

Ekincik Koyuna Nasıl Gidilir?

Dalyan’dan tekne ile veya Köyceğiz’den karayolu ile sağlanır. Havayolu ile Dalaman Havalimanı’na gelerek buradan taksi yada transfer firmaları aracılığı ile ulaşım yaklaşık bir saat onbeş dakika sürmektedir..

Karayolu ile kendi gelmek isteyen misafirler için Ekincik koyuna geliş istikametine göre İzmir yönünden geliyorsanız Köyceğize gelmeden Ekincik yol ayrımından girilerek ulaşılır.

Eğer Antalya yönünden geliyorsanız Ortaca’dan Dalyan yolu takip edilerek Dalyan’a varılır ve buradan feribotlarla Dalyan Kanalından karşıya geçilerek Ekincik Koyuna yaklaşık yirmi dakika sonra ulaşılır.

 

Eğitim ücreti 3 gün için toplam 1800 tl’dir.

Evlerde 3 gece konaklama fiyatı 2100 tl’dir.

(4 kişiye kadar konaklama yapılabilir. Ücret kişi sayısına bölünecektir. Evlerin içerisinde mutfak, mutfak eşyaları, tuvalet, klima, 1 adet çift kişilik yatak ve 1 adet açılır kapanır yatak bulunmaktadır.)

Odalarda 3 gece konaklama 1800 tl’dir.

(4 kişiye kadar konaklama yapılabilir. Ücret kişi sayısına bölünecektir. Odalarda klima, duş, tuvalet, 1 adet çift kişilik yatak ve 1 adet açılır kapanır yatak bulunmaktadır.)

 

Kendi karavanında 3 gece konaklama 750 tl

Kendi çadırında 3 gece konaklama 300 tl

3 öğün yemek günlük 250 tl

Program  | 26-29 Mayıs 2022

  1. Gün | 26 Mayıs – Perşembe

16:30-18:00 Açılış Çemberi (tanışma ve oyunlar)

18:30-20:00 Akşam Yemeği

 

  1. Gün | 27 Mayıs – Cuma

08:00-9:15  Taichi

09:30-11:00 Kahvaltı

12:00-12:40 Bendir Pratiği

13:00-14:00 Öğle Yemeği

14:30-16:00 Bones For Life®

17:00-18:00 Tekrar ve Pratik saati

18:30-20:00 Akşam yemeği

20:30-..   Bendir Çemberi

 

  1. Gün | 28 Mayıs – Cumartesi

08:00-9:15  Qigong 

09:30-11:00 Kahvaltı

12:00-13:15 Bones For Life®

13:30-14:00 Öğle Yemeği#

14:00-16:00 Serbest zaman

16:00-17:00 Tekrar ve pratik saati

17:00-18:30 Bendir Çemberi

18:30-20:00 Akşam yemeği

20:30-.. Jam session

 

  1. Gün | 29 Mayıs – Pazar

8:00-9:30 Meditasyon ve Kapanış Çemberi

10:00-11:00 Kahvaltı

 

Bireysel seans günü (Lütfen randevu alınız.) 

Eğitmenler: 

Beyza Abacı, 9 sene önce yoga ile başlayan yolculuğunda, içsel savaş sanatları (Qigong, Taichi, Xing Yi) , yoga, anatomi, şamanik öğretiler, wing tsun alanında eğitimler alan Beyza, pratiklerine İçsel Savaş Sanatları ile devam etmeye karar vererek Esat Ataç ile çalışmaya başladı. Yaklaşık 8 senedir yoğun olarak Wudang stilinde Qigong ve Taiji antrenmanlarına devam etmekte, yılın belirli dönemlerinde WDP ana merkezi Berlin’de yoğun eğitimlere katılarak kendini geliştirmekte ve 4 yıldır çeşitli kurum ve kuruluşlarda aktif olarak eğitim vermektedir.

 

Anıl Özge Avcı, 2006’da Bağ Dokusu, Tetik Nokta ve Refleksoloji eğitimlerini tamamladı. 2013’te Thai Qi Holistic Kliniğinde Medikal Qi Gong ve Geleneksel Çin Tıbbı Eğitimi aldı. Hâlâ eğitimleri devam etmekte. 2007`de Feldenkrais Metodu®’yla tanışması ile birlikte, çalışmalarını hareket sistemi ve fasya uzerinde yoğunlaştırdı. 2015′ te başladığı Movement Intelligence®  dallarından biri olan Bones For Life® (BFL®) Programını 2019`da bitirdi. Manuel verdiği, Restorative Touch Seanslarında fasya, bağ doku, eklem ve kemikler üzerinde çalışmaktadır. Qi Gong ve BFL ® sistemlerini paylaştığı özel dersler ve grup dersleri veriyor. @anılözgeavcı 

 

Nihan Gencer, 1989’dan bu yana 5 asırlık geleneksel tasavvuf meşki çemberlerinde bendir ve kudüm çalıyor. Bendirin ve ritmin beyin dalgalarını dinginleştirerek çocukluğunda yaşadığı epilepsi ataklarını tamamen şifalandırdığına inanıyor ve bu şifa enerjisini özgürleştirici bendir ve ses çemberlerinde paylaşmayı sürdürüyor.

Yoga, Qigong gibi içsel uygulamalarla kendini bilme yolculuğuna devam ederken  PSYCH-K® ile ( oceanin.me ) kişilere dönüşüm desteği sunuyor. 

Katılımcılar ve Konuşmacılar

Fiyat ve Detaylar

1800
Tür
Süre
Limit
4 Gün
20 Kişi

Etkinliğe Kalan Süre

00
00
00
00